‘Aan de Slag’ is het afgelopen jaar het best beluisterde radioprogramma van Nederland en tevens NPO Radio 2 gebleven. Het programma van Bart Arens, dagelijks te beluisteren tussen 09:00 en 12:00 uur, trekt ongeveer 600.000 luisteraars per dag. Net als vorig jaar is ‘Aan de Slag’ daarmee koploper in aantallen luisteraars. De ochtendshow ‘Jan-Willem Start Op’ levert juist in en verliest in een jaar tijd ruim 50.000 luisteraars.

Dat blijkt uit een analyse van de luistercijfers van het Nationaal Luisteronderzoek (NLO) over de periode januari-februari 2021 en 2020 (groep 10+). ‘Gijs 2.0’, dat vorige week ophield te bestaan, is met 589.000 luisteraars de op een na best beluisterde radioshow. ‘Stenders Platenbonaza’ volgt als derde, met 542.000 luisteraars.

Opvallend is dat de luistercijfers van sommige Radio 2-programma’s een vlucht namen tijdens de eerste lockdown. Zo trok ‘Aan de Slag’ in maart-april 2020 zo’n 634.000 luisteraars. Ook ‘Gijs 2.0’ noteerde met 597.000 luisteraars die periode hogere cijfers dan de rest van het jaar. Tijdens de eerste lockdown werd de ochtendshow ‘Jan-Willem Start Op’ juist slechter beluisterd; het programma verloor in twee meetperiodes ruim 40.000 luisteraars. Over een heel jaar gaat het om ruim 50.000 luisteraars minder.

Best beluisterde Radio 2-programma's

ProgrammaJan-feb 2021Jan-feb 2020
Aan de Slag595.000570.000
Gijs 2.0589.000542.000
Stenders' Platenbonanza542.000517.000
Spijkers Met Koppen535.000471.000
Annemiekes A-Lijst (vrijdags)515.000483.000
Het oor wil ook wat (zaterdags)497.000480.000
Het oor wil ook wat (zondags)364.000351.000
De Wild in De Middag355.000355.000
Hofleverancier van de Liefde350.000361.000
Annemiekes A-Lijst (zaterdags)341.000311.000
Jan-Willem Start Op281.000332.000
Annemiekes A-Lijst (zondags)250.000259.000
Muziekcafé223.000205.000
De Verrukkelijke 15184.000177.000
Vinyl Friday181.000181.000
Wout2Day166.000176.000
Rinkeldekinkel (zaterdags)126.000124.000
De Albumshow115.000114.000
Corné Klijns Soul Sensations99.000108.000
Rinkeldekinkel (zondags)79.00085.000
Bron: NLO/GfK (doelgroep 10+, over jan-feb 2021 en jan-feb 2020)

Foto: NPO Radio 2 | Linda Stulic

Vorig artikelNPO en KRO-NCRV onderhandelen nog steeds over uitwijklocatie radiostudio’s
Volgend artikelRuim 3000 donoren melden zich aan na ‘stamweek’ van 3FM