‘Aan de Slag’ is opnieuw het best beluisterde radioprogramma van Nederland. De show van Bart Arens, dagelijks tussen 09:00 en 12:00 uur op NPO Radio 2, trekt gemiddeld 640.000 luisteraars, met een marktaandeel van 14,1 procent. Het programma ‘Stenders Platenbonanza’ heeft met 15,8 procent het hoogste marktaandeel.

Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Nationaal Luisteronderzoek (NLO) over de periode maart-april 2020. In de top vier van best beluisterde programma’s staan louter shows van NPO Radio 2. ‘Gijs 2.0’ trekt gemiddeld 598.000 luisteraars, ‘Stenders Platenbonanza’ 567.000 luisteraars en ‘Spijkers met Koppen’ is goed voor 510.000 luisteraars.

In de top 20 van meest beluisterde programma’s zijn bijna alleen maar shows uit de dagprogrammering, tussen 9:00 en 16:00 uur, te vinden. ‘De Wild in de Middag’ is daarop een uitzondering. In het overzicht is ook ‘Samen Sterk Top 100’ te vinden, de lijst die de vier Talpa-zenders vorige maand uitzonden.

Best beluisterde programma's maart-april 2020 (doelgroep 10+)

ProgrammaZenderLuisterdichtheidMarktaandeel
Aan de SlagNPO Radio 2640.00014.1%
Gijs 2.0NPO Radio 2598.00014.5%
Stenders PlatenbonanzaNPO Radio 2567.00015.8%
Spijkers Met KoppenNPO Radio 2510.00014%
Jeroen NieuwenhuizeRadio 10489.00010.9%
Oor wil ook watNPO Radio 2464.00011.8%
Menno BarreveldQmusic448.00010.1%
Edwin DiergaardeRadio 10425.00011.4%
Samen Sterk Top 100Radio 538414.00011%
NieuwsweekendNPO Radio 1405.00011.3%
Samen Sterk Top 100Radio 10401.00010.7%
Het Foute UurQmusic397.0009.8%
Robert FellerRadio 10396.00010.5%
Bureau De WiltNPO Radio 2393.00012.3%
Annemiekes A-LijstNPO Radio 2392.00012.6%
Menno de BoerRadio 538385.0009.2%
Wim van HeldenQmusic384.00010.1%
Ivo van BreukelenRadio 538369.0009.9%
Timur Timur ShowNPO Radio 2365.00011.6%
Wild in de MiddagNPO Radio 2363.00014.1%
Bron: NLO/GfK (doelgroep 10+)

Foto: AVROTROS | Elvin Boer

>> RadioFreak is nu ook te vinden op LinkedIn.