Door de Tour de France hebben podcasts over wielrennen het erg goed gedaan in juli. ‘In het Wiel’ heeft na ‘NRC de Vandaag’ de meeste downloads per week.

De Top 5 bestaat uit podcasts die minimaal 25 keer per maand een nieuwe aflevering maken. ‘De Taghi Podcast’ heeft maar vier afleveringen, maar kwam door de moord op misdaadjournalist Peter R. de Vries in de top 10 te staan. Een aantal andere podcasts, zoals ‘De Stemming van Vullings en Van der Wulp’ hadden zomerpauze.

PositieAudiotitelMediabedrijfGem aantal downloads per week Gem aantal gebruikers per weekAantal afleveringen
1.NRC VandaagNRC Media287.017123.85425
2. In Het WielDPG Media199.39367.79672
3.NOS Met het Oog op MorgenNPO Radio 1127.97636.71543
4.Eerst ditNPO Radio 5118.61745.68126
5.NU.nl Dit Wordt het NieuwsDPG Media115.03576.46049
6.De DagNPO Radio 1108.77438.70024
7.De Taghi PodcastDPG Media87.74934.9604
8.De JortcastNPO Radio 167.54135.75910
9NRC Onbehaarde ApenNRC Media58.29334.5925
10De Kopgroep wielerpodcastNPO Radio 155.14922.98923

Het Nationaal Luister Onderzoek (NLO) rapporteert maandelijks de downloads van podcasts en audio on demand. Er zijn een aantal partijen bij aangesloten: NPO, DPG Media, Talpa Network, FD Mediagroep, NRC Media en Digital Network doen mee aan dit onderzoek.

De uitgevers en netwerken achter andere populairste podcasts in Nederland, waaronder Dag en Nacht Media, Tonny Media en Topcast Media, nemen geen deel. Dat geldt ook voor de vele podcasts die geen onderdeel zijn van een uitgever of netwerk. Dat is hun eigen keuze, want de rapportage is, tegen betaling, toegankelijk voor de gehele markt, dus ook voor partijen die nu nog niet zijn aangesloten bij NLO.

Vorig artikelRadio-dj’s: het belang van goede gehoorbescherming [partnerbijdrage]
Volgend artikelEddy Keur: Ik kan bij Radio 2 ook een andere kant van mezelf laten zien