Home Stations NPO Radio 2

NPO Radio 2

NPO Radio 2 start in 1947 onder de naam Hilversum 1. Het station krijgt in 1985 een nieuwe naam en gaat verder als Radio 2. In 2010 maakt het station een koerswijziging en verschuift de focus naar een jongere doelgroep.

Radio 2 richt zich op luisteraars vanaf ongeveer dertig jaar en doet dat met muziek vanaf de jaren tachtig. Het station zendt jaarlijks de ‘Top 2000’ uit, wat zorgt voor een flinke stijging in de luistercijfers.

NPO Radio 2

Radio 2 verandert in 2014 in NPO Radio 2. In dat jaar verandert er ook veel bij de zender: Gijs Staverman neemt het programma van Frits Spits over, Wouter van der Goes volgt Bert Kranenbarg op in de middag en Jurre Bosman wordt de nieuwe zendermanager van het station.

In 2015 gooit Radio 2 de programmering verder op de schop. Het station haalt populaire dj’s als Gerard Ekdom en Rob Stenders naar de zender. Ook verandert het muziekformat en gaat het station meer ‘jongere’ muziek draaien.

De veranderingen bij Radio 2 pakken positief uit; de zender stijgt in de luistercijfers. In 2016 wordt er verder aan de programmering gesleuteld, met als belangrijkste wijziging de komst van Ruud de Wild in de middaguren.

DJ Files

Annemieke Schollaardt

Bart Arens

Corné Klijn

Frank van 't Hof

Giel Beelen

Gijs Staverman

Jan-Willem Roodbeen

Jeroen Kijk in de Vegte

Jeroen van InkelJeroen van Inkel

Paul Rabbering

Rick van Velthuysen

Ruud de Wild

Stefan Stasse

Wouter van der Goes

Programmering van NPO Radio 2

Maandag

  Start Eind Programma
  00:00 02:00 Van Inkels Choice - Jeroen van Inkel
  02:00 04:00 Wildgroei - Evert Duipmans en Jeroen Mulder
  04:00 06:00 Giel - Giel Beelen
  06:00 09:00 Jan-Willem Start Op - Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
  09:00 12:00 Aan de Slag - Bart Arens
  12:00 14:00 Annemiekes A-Lunch - Annemieke Schollaardt
  14:00 16:00 Gijs 2.4 - Gijs Staverman
  16:00 18:00 De Wild in de Middag - Ruud de Wild
  18:00 20:00 Wout2Day - Wouter van der Goes
  20:00 22:00 De Staat van Stasse - Stefan Stasse
  22:00 23:59 The Big Frank Show - Frank van 't Hof

Dinsdag

  Start Eind Programma
  00:00 02:00 't Wordt Nu Laat - Kimberley Dekker
  02:00 04:00 RickvanV doet 2 - Rick van Velthuysen
  04:00 06:00 Giel - Giel Beelen
  06:00 09:00 Jan-Willem Start Op - Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
  09:00 12:00 Aan de Slag - Bart Arens
  12:00 14:00 Annemiekes A-Lunch - Annemieke Schollaardt
  14:00 16:00 Gijs 2.4 - Gijs Staverman
  16:00 18:00 De Wild in de Middag - Ruud de Wild
  18:00 20:00 Wout2Day - Wouter van der Goes
  20:00 22:00 De Staat van Stasse - Stefan Stasse
  22:00 23:59 The Big Frank Show - Frank van 't Hof

Woensdag

  Start Eind Programma
  00:00 02:00 't Wordt Nu Laat - Kimberley Dekker
  02:00 04:00 RickvanV doet 2 - Rick van Velthuysen
  04:00 06:00 Giel - Giel Beelen
  06:00 09:00 Jan-Willem Start Op - Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
  09:00 12:00 Aan de Slag - Bart Arens
  12:00 14:00 Annemiekes A-Lunch - Annemieke Schollaardt
  14:00 16:00 Gijs 2.4 - Gijs Staverman
  16:00 18:00 De Wild in de Middag - Ruud de Wild
  18:00 20:00 Wout2Day - Wouter van der Goes
  20:00 22:00 De Staat van Stasse - Stefan Stasse
  22:00 23:59 The Big Frank Show - Frank van 't Hof

Donderdag

  Start Eind Programma
  00:00 02:00 't Wordt Nu Laat - Kimberley Dekker
  02:00 04:00 RickvanV doet 2 - Rick van Velthuysen
  04:00 06:00 Giel - Giel Beelen
  06:00 09:00 Jan-Willem Start Op - Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
  09:00 12:00 Aan de Slag - Bart Arens
  12:00 14:00 Annemiekes A-Lunch - Annemieke Schollaardt
  14:00 16:00 Gijs 2.4 - Gijs Staverman
  16:00 18:00 De Wild in de Middag - Ruud de Wild
  18:00 20:00 Wout2Day - Wouter van der Goes
  20:00 22:00 De Staat van Stasse - Stefan Stasse
  22:00 23:59 The Big Frank Show - Frank van 't Hof

Vrijdag

  Start Eind Programma
  00:00 02:00 't Wordt Nu Laat - Kimberley Dekker
  02:00 04:00 RickvanV doet 2 - Rick van Velthuysen
  04:00 06:00 Giel - Giel Beelen
  06:00 09:00 Jan-Willem Start Op - Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
  09:00 12:00 Aan de Slag - Bart Arens
  12:00 14:00 Annemiekes A-Lunch - Annemieke Schollaardt
  14:00 16:00 VrijZaZo Show - Paul Rabbering
  16:00 18:00 De Wild in de Middag - Ruud de Wild
  18:00 20:00 Vinyl Friday - Wouter van der Goes
  20:00 22:00 Het Platenpaleis - Frank van 't Hof
  22:00 23:59 FraGiel - Giel Beelen

Zaterdag

  Start Eind Programma
  00:00 02:00 SHAY! - Shay Kreuger
  02:00 04:00 Simone's Songlines - Simone Walraven
  04:00 07:00 Martine in de Morgen - Martine van der Spek
  07:00 10:00 Rinkeldekinkel - Jeroen van Inkel
  10:00 12:00 Het Oor Wil Ook Wat - Emmely de Wilt
  12:00 14:00 Spijkers met Koppen - Felix Meurders & Dolf Jansen
  14:00 16:00 VrijZaZo Show - Paul Rabbering
  16:00 18:00 Muziekcafé - Carolien Borgers
  18:00 21:00 Corné Klijns Soul Sensations - Corné Klijn
  21:00 23:59 Soul Night met One'sy - One'sy Muller

Zondag

  Start Eind Programma
  00:00 02:00 Funky Frank’s - Frank van t Hof
  02:00 05:00 On The Beat - Wouter van der Goes
  05:00 07:00 Licence 2 Chill - Jeroen Kijk in de Vegte
  07:00 10:00 Rinkeldekinkel - Jeroen van Inkel
  10:00 12:00 Het Oor Wil Ook Wat - Emmely de Wilt
  12:00 14:00 Hofleverancier van de Liefde - Frank van 't Hof
  14:00 16:00 VrijZaZo Show - Paul Rabbering
  16:00 18:00 De Verrukkelijke 15 - Leo Blokhuis
  18:00 20:00 De Albumshow - Corné Klijn
  20:00 22:00 Blokhuis - Leo Blokhuis
  22:00 23:59 Kloosteravond - Martine ten Klooster