Prorail ziet deze twijfelachtige eer zelfs als een positieve bijkomstigheid. Het heeft namelijk bijgedragen aan het bereiken van hun doel; zoveel mogelijk aandacht voor veiligheid rond spooroverwegen.
Dit jaar was de strijd om meest irritante radioreclame een nek-aan-nek race met de spot van Vodafone. De derde plek is dit jaar voor de 'Het houdt niet op, niet vanzelf'- spot Tegen Huiselijk Geweld. Deze reclame is voor het eerst in de historie twee jaar achter elkaar genomineerd.
Dj Coen Swijnenberg: "Hopelijk is dit de aller- aller- allerlaatste keer dat we deze radioreclame ooit op de radio horen". Dj Sander Lantinga: "Dit is misschien wel de meest irritante radioreclame sinds de uitvinding van de radio!"