Nieuwe programmering Radio 1 bekend
Na 3FM en Radio 2 is nu ook de nieuwe programmering van Radio 1 bekend geworden. Er verandert relatief veel op de nieuws- en sportzender, mede door de komst van WNL en PowNed en de uitbreiding van de zendtijd van Omroep Max. Maar ook de overige omroepen gaan andere programma's maken.
Op werkdagen is Prem Radhakishun voortaan een half uur te horen om 10:30 uur met PremTime, vanuit een bus in het land. Daarna presenteert Felix Meurders voor de VARA het programma Degids.fm. Het programma gidst de luisteraars langs oude en nieuwe media.
Het programma Lunch! en Stand.nl van de NCRV worden langer en daarna is op 14:00 uur voortaan Dit Is De Dag! te horen van de EO. Dat programma zat eerder in de ochtend en de makers hebben geprotesteerd tegen de gedwongen wijziging van uitzendtijdstip. Villa VPRO duurt voortaan nog maar een uur en is te horen tussen 15:30 en 16:30 uur.
's Avonds presenteert Alex de Vries voor WNL het financieel-economische programma Avondspits tussen 18:30 en 19:00 uur. Omroep Max maakt voortaan tussen 20:00 en 20:30 uur het programma Twee Dingen met Margreet Reijntjes, waarin twee onderwerpen worden belicht. BNN Today blijft in de avond te horen, maar duurt voortaan nog maar anderhalf uur.
Ook in het weekend verandert er veel. Jan Mon presenteert op vrijdagmiddag van 14:00 tot 16:30 uur Vrijdagmiddag Live. 's Avonds is om 19:00 uur het boekenprogramma Brands met Boeken van de VPRO te horen en eens per maand zit het kookprogramma Mangaire op dat tijdstip.
Op zaterdag is In Bedrijf nieuw. Dit zakelijk programma wordt gepresenteerd door Tineke Verburg tussen 13:15 en 14:30 uur. Opium zit daar voortaan na, waardoor Langs de Lijn om 16:30 uur begint. Om 18:15 uur brengt de NTR het programma Pavlov.
Op zondagochtend is de EO voortaan te horen met Dit is de zondag tussen 07:00 en 08:00 uur. Aan het begin van de middag presenteert Govert van Brakel de Perstribune voor Omroep Max. Op zondagavond maakt de VPRO drie nieuwe programma's achter elkaar: Villa Idzerda, Bureau Buitenland en Labyrint Radio. Al deze programma's worden gepresenteerd door Pieter van der Wielen.
Het enige programma van PowNed is te horen in de nacht van zondag op maandag tussen 0:00 en 02:00 uur. Jan Roos en Jan Dijkgraaf presenteren dan samen Echte Jannen.
De volledige programmering is als volgt:
| Tweet |
Dinsdag 24 augustus 2010 12:53


