Rick van Velthuysen

Rick van Velthuysen werd op 15 september 1961 geboren in Rotterdam. Net als elke dj was hij van kleins af aan verzot van de radio.
In 1978 debuteerde hij, via een schoolkameraad, als disc-jockey bij Radio Bollenstreek. Rick wilde meer zendtijd en ging vervolgens van de ene piraat naar de andere. In 1982 kwam hij bij Radio Duinstreek terecht. Hij vervolgde zijn "piraten" loopbaan achtereenvolgens bij Multiplex Music Aalsmeer, dat vanzelf overging in Music Radio Aalsmeer en Hofstad Radio in Den Haag. Hier werkte hij, onder de naam Rick de Vries, o.a. samen met Jeroen van Inkel.
Halverwege de jaren 80 werden de eerste publieke lokale omroepen opgericht en toen kon Rick eindelijk legaal de lucht in. Dit deed hij bij Vloh-Radio Haarlemmermeer. In 1985 werd hij door Jeroen van Inkel geattendeerd op het feit dat de KRO op zoek was naar nieuwe disc-jockeys. Hij werd aangenomen bij de KRO waar hij, samen met Peter van Dam, een spelletjesprogramma ging presenteren en later als invalkracht te werk werd gesteld.
Toen Kas van Iersel in 1986 de AVRO verliet werd Rick door Jan Steeman, Hoofd Radio 3 van de AVRO, benaderd om dit gat op te vullen. Binnen anderhalve week was Rick te beluisteren bij de AVRO met o.a. Top Pop Radio, dat achtereenvolgens werd omgedoopt tot de Top Pop 20 en de Top Pop Discovery. Tevens presenteerde hij Top Pop op televisie.
In 1992 werd Rick door Erik de Zwart gevraagd om als disc-jockey bij Radio 538 te komen. Daar presenteerde hij onder andere 'MiddagRick' en 'Midden in de N8Rick'. De laatste jaren bij Radio 538 is hij te horen met zijn programma 'Weekend Rick' dat eerst op zaterdag- en zondagochtend zat, daarna een jaartje tussen 18:00 en 20:00 's avonds. Ook presenteerde hij in de zomer van 2003 een maand lang 'Evers Staat Op'. Daarna is hij niet alleen tijdens 'WeekendRick' tussen 12:00 en 15:00 op zaterdag en zondag te horen, maar sinds het voorjaar van 2005 ook elke werknacht samen met Erik-Jan Rosendahl en Koert Walraven in 'MiddenInDeNachtRick'.
In de zomer van 2007 werd het contract van Rosendahl niet verlengd en ging het programma verder zonder hem.
Eind oktober 2007 worden Rick van Velthuysen en zijn sidekick Marlous Löffelman gedwongen afscheid te nemen van 'WeekendRick'. De directie besloot dat de weekendprogrammering omgegooid moest worden. Rick is daar duidelijk niet blij mee, maar laat er in het openbaar weinig over los.
In de zomer van 2008 loopt het contract van de dj bij Radio 538 af. 13 augustus wordt bekend dat hij overstapt naar Radio Veronica om daar in het weekend weer WeekendRick te gaan maken. 6 september begint het programma, dat Rick weer samen gaat maken met sidekick Marlous Löffelman.
Van 2 februari 2009 tot en met juli 2010 maakt Rick de ochtendshow op Radio Veronica. Vanaf augustus moet hij plaats maken voor Robert Jensen. Daarom krijgt 'WeekendRick' in oktober een uurtje extra en krijgt hij een nieuw programma op vrijdagavond tussen 21:00 en 0:00 uur. Nadat Patrick Kicken de ochtendshow overneemt van Jensen en in de zomer van 2011 langdurig ziek is vult Rick weer de ochtend op Veronica. Vanaf oktober 2011 blijft hij definitief in de ochtend. Daarnaast blijft hij op zaterdag 'Weekend Rick' presenteren.
Rick van Velthuysen in het nieuws
Laatste topics RadioForum.nl

